BiyoEkonomi ve BiyoInovasyon Konferansları

Kaynaklarının sınırlı olduğunu bile bile dünyamızı ve geleceğimizi tüketiyoruz. Daha adil, sürdürülebilir bir gelecek için birlikte düşünmek ve çalışmak zorundayız.İklim krizi kaynaklı, gıda, tarım, hayvancılık, ormancılık, barınma gibi yaşamsal alanlar üzerindeki tehditlere karşılık, doğal kaynakların akılcı kullanımına doğru bir geçişi bilim, teknoloji, tasarım ve işbiriliği ile başarabileceğimize inanıyoruz.

Daha az girdi, daha az çevresel etki ve azaltılmış sera gazı emisyonları hedefi ile daha fazla gıda, lif ve diğer biyo-temelli ürünler üretebilen sürdürülebilir birincil üretim ve işleme sistemleri geliştirmeliyiz. Artan gıda ve endüstri talebini karşılamak için iklim değişikliği ile mücadele eden, yenilenebilir doğal kaynaklara dayanan, kaynakları daha verimli kullanan bir topluma geçiş sürecinde Biyoekonomi ve Biyoinovasyonun eşsiz fırsatlar sunduğunu biliyoruz.

Biyoekonomi, tarım, ormancılık ve balıkçılık gibi birincil üretim ile gıda, kağıt, yapı malzemeleri, kimya, biyoteknoloji ve enerji gibi biyolojik kaynakları kullanan / işleyen endüstrileri kapsayan çok geniş bir alandır. BilimKoop olarak bu alanlarda farkındalığı artırmak ve fırsatlara dikkat çekmek amacıyla düzenlediğimiz konferanslar serisinde her ay, Biyoekonominin farklı bir alanına odaklanıyoruz.

Daha az su, daha az gübre, daha az hammadde ve daha az enerji kullanarak daha adil ve yenilikçi üretim yöntemlerini doğrudan üreticiler, geliştiriciler, bilim insanları, mühendis ve tasarımcılardan dinlemek isterseniz, her ay gerçekleştirdiğimiz BilimKoop: Biyoekonomi ve Biyoinovasyon Konferansları’na bekliyoruz.

GELECEK ETKİNLİK
Doğal Lif Bitkileri - 2 : Endustriyel Kenevir

Live session will start at 7th May, 2022, 13:00 CET

7 Mayıs 2022 tarihinde düzenleyeceğimiz Doğal Lif Bitkileri - Endüstriyel Kenevir konferansı programı yandaki gibidir.

Daha az su, daha az gübre, daha az hammadde ve daha az enerji kullanarak daha adil ve yenilikçi üretim yöntemlerini doğrudan üreticiler, geliştiriciler, bilim insanları, mühendis ve tasarımcılardan dinlemek isterseniz, her ay gerçekleştirdiğimiz BilimKoop: Biyoekonomi ve Biyoinovasyon Konferansları’na sizleri de bekliyoruz.

Konferanslarımız ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak ya da katkı vermek isterseniz bize iletişim sayfamızda yer alan iletişim formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER
Doğal Lif Bitkileri - 1 (26 Mart 2022)

Konferanslarımız ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak ya da katkı vermek isterseniz bize iletişim sayfamızda yer alan iletişim formu üzerinden ulaşabilirsiniz.