SATIŞ ve PAZARLAMA STRATEJİSİ

Pazar bir savaş alanı değildir, rekaberlik prensiplerini uygulayanlar için risklerin fırsatlara dönüştüğü ve kat kat büyüdüğü bir ortamdır.

Müşterilerimizin kendisini firmamızın, markamızın ve ürünlerimizin dostu / parçası olarak gördüğü noktaya gelmek nasıl mümkün olur? Çözümün “dijital dönüşüm” olduğu söylenebilir, oysa dijital dönüşüm sanıldığı gibi sihirli bir formül değil.* Dijital, amaç değil, araçlardan sadece biridir. Yazılım ve diğer sofistike araçlar, stratejinizi uygulayan aletlerdir, stratejiniz yoksa sadece danışmanın programladığını yaparlar. Bu da, ne istiyor olduğunuza dair belirli seviyede isabetli / veya ıskalayan bir tahminden öte değildir.

Ne yaparsak yapalım, kulaktan-kulağa (word-of-mouth) pazarlama halen en etkili müşteri edinme ve koruma kanalı. Müşterilerle sıradışı bir iletişim kurmanın yanında, daha önce kullanılmayan araçları da fark etmek gerekir. Pazar bir savaş alanı değildir, rekaberlik prensiplerini uygulayanlar için risklerin fırsatlara dönüştüğü ve kat kat büyüdüğü bir ortamdır.

Bu durumda, “stratejimiz ne olmalı?” diye sorabilirsiniz. Cevabı bulmak üzere, değerlerinizi, pazar ortamınızı, gelişim ve işbirliği fırsatlarını keşfetmek için bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız, yol arkadaşınız olmak için buradayız.

Bu içerik için henüz ilgili alanlar tanımlanmamış.